Inscenovaná fotografie

1 DENNÍ WORKSHOP

Inscenovaná fotografie

Jedna z nejnáročnějších disciplín fotografie je, když pracujete s fotografickým snímkem jako s prázdným malířským plátnem. Stáváte se strůjcem celého obrazu.

To znamená, že plánujete obsah od A do Z. Světlo, modelové, rekvizity, prostředí – vše do sebe musí perfektně zapadnout, aby výsledná fotografie byla přesvědčivá. V dni nabitém zábavou a focením vám chci ukázat, jak na to.

Kdo se může přihlásit?

Workshop je určen pro všechny, kteří si chtějí naučit inscenovanou fotografii. Ukáže Vám, jak jinak přemýšlet o fotografi „out of the box“, jak pracovat koncepčně s prostorem a se světlem i jak si vytvořit set design. Ovládnutí těchto zkušeností, vám může otevřít cestu do světa reklamní fotografie.

Workshop probíhá v prostorách zámku Martinice 15. 6. 2024, který se nachází cca. 45 minut autem z Prahy. Pokud nemáte vlastní dopravu, bude třeba možné se s někým svézt, případně vás rádi vyzvedneme v Lokti u Čechtic, kam jezdí pravidelně autobusy.

Těšit se můžete také na snídani se zámeckým pánem, výborný oběd, který je v ceně kurzu. Pohodovu atmosféru a samozřejmě setkání s dalšími příjemnými lidmi z oboru. Mimo to, bude možné si během kurzu vyzkoušet novou fotografickou i zábleskovou techniku.

Zámek Martinice

Nepředstavujte si ale zámek, jako obyčejný domov princezen. Zámek v Martinicích je unikátní prostor, kterému jeho majitel – zámecký pán Pavel Kuře, vdechl skutečný život. S Pavlem jsem se seznámila při práci na knize Aby po nás něco zůstalo. Padli jsme si do oka a náš kontakt přetrval po dokončení knihy. Při práci na fotkách do publikace jsem poznala mnoho fotogenických zámků, ale Martinice byly v něčem speciálí nejenom díky svému charizmatickému majiteli, ale také tím, že je v nich vetešnictví. Když mě Pavel oslovil, že by na zámku rád vytvořil fotografický ateliér s dobovými rekvizitami, bylo mi okamžitě jasné – na zámku musíme udělat workshop. Martinice totiž poskytují to, co je pro inscenovanou fotografii nejzásadnější – nekonečné množství nejzajímavějších rekvizit!

Program

9:00 příjezd na zámek, seznámení

10:00 prohlídka zámku a plánování focení

11:00 realizace fotografie – cvičení

13:00 oběd

14:00 fotografické zadání, rozdělení do skupin

17:00 projekce fotografií – diskuze

Cena kurzu: 4500,-

V ceně kurzu je zahrnuté drobné občerstvení a oběd, možnost využití nových bezzrcadlových fotoaparátů i bateriových studiových blesků.

15. 06. 2024

Chceš se zúčastnit a nevyhovuje Ti datum? Přihlas se k ZDE a dostaneš avízo, až se bude chystat příští termín.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Multiple Choice

Kdo jsem a proč workshopy pořádám?

Při studiu dějin umění a fotografie na UMPRUM jsem zjistila, že není velký rozdíl mezi fotkou a malbou – obojí je obraz a je jenom na nás, co na něj dáme. Začala jsem tvořit fotografie, jejichž obsah jsem měla pod taktovkou od A do Z. Pracovala jsem tenkrát na uměleckých projektech – inscenovaná série KUKBUK a kniha „Aby po nás něco zůstalo“ ze života novodobých zámeckých pánů mi přinesly cenu Fotograf roku pod 30 let Asociace profesionálních fotografů ČR. Později jsem se přestěhovala do Berlína, kde mě dostaly mé zkušenosti s inscenovanou fotografií až na velké reklamní sety. Na takovém focení už to není hra, nic se nesmí pokazit. Když člověk má ale osvědčené postupy, jde to jako po másle, i pod velkým tlakem. O své zkušenosti bych se s Vámi chtěla podělit.