Autorský fotografický jazyk

Najdi svůj rukopis

čtyřdenní kurz

Nová Perla

Během mého studia fotografie a současného umění mě vždy mrzelo, jak na fotografických kurzech někdo učil pravidla focení. To vás spolehlivě obrní proti tomu, abyste svoje skutečné tvůrčí já někdy našli. Tenkrát se ve mě zrodila myšlenka udělat kurz, který bude úplně jiný. Který naučí se nově dívat. Naučí dělat fotky, které budou obrazy.

Už nějaký ten pátek fotím a kurátoruji výstavy. Vím, že najít svůj fotografický jazyk znamená dostat se ven z uzavřené krabice svojí mysli. Jestli jsem se něco za posledních patnáct let ve fotografii naučila? Dobrá fotka je šíp, který nás zasahuje bodnutím. A to nejde vytvořit na základě vnějších rad. A ty vám taky nechci dávat. Naopak. Rozproudíte kreativní svaly. Vyzkoušíte nové fotografické strategie. A rozvinete svůj vlastní autorský jazyk při analýze metod kompozice obrazu a vizuálního vyprávění.

Fotografie je bláznivý obraz načichlý realitou.

 Tohle napsal slavný teoretik Roland Barthes.

Čeká na vás kombinace diskuzí, teorie a hlavně praktických úkolů. Speciální highlight workshopu je, že vás provedu inscenovanou fotografií od A do Z, při kterém si vyzkoušíme také kreativní práci se světlem.

Kde a kdy to bude?

Kurz se bude konat v legendárním podniku Nová Perla v Kyjově sousedícím s přírodním parkem Českého Švýcarska. Nová Perla je bývalá fabrika na nitě, kterou si vzal pod taktovku nakladatel uměleckých knih Ivan Mečl. V tovární budově vytvořil stylové pokoje k ubytování, velký ateliér, který je možné používat v době kurzu jako fotostudio, tiskárnu a umělecké dílny. V domě naproti provozuje kavárnu. Celý objekt je citlivě vybaven starým funkcionalistickým nábytkem a tvoří tak výborné kulisy pro mnoho uměleckých fotografií. Chceš se dočíst víc o unikátním projektu Nové Perly? Podívej se na jejich web ZDE.

TERMÍN 2024
18. 4. 2024 – 21. 4. 2024

Chceš se zúčastnit a nevyhovuje Ti datum? Přihlas se k ZDE a dostaneš avízo, až se bude chystat příští termín.

Kolik kurz stojí?

Cena kurzu: 9 900,-

V ceně kurzu je ubytování, včetně snídaně a oběda, v den příjezdu večeře. Večeře je nutné řešit individuálně – v kavárně Nové Perly vaří a mají většinou několik vegetariánských i veganských alternativ. Je možné zajít na večeři do nedaleké hospody nebo zajet na posezení do jedné z vyhlášených restaurací v okolí.

Kurz umožní účastníkům se ubytovat ve stylových pokojích.
V bývalé fabrice na nitě v Kyjově vzniklo pod názvem Nová Perla stylové ubytování.

Pro koho kurz je? 

Kurz je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé fotografy. Každý, kdo se chce posunout o krůček dále, naučit se při focení nejenom stisknout spoušť, ale také zapnout hlavu.

Malá skupina = Velký dopad

S každým účastníkem budu pracovat individuálně a diskutovat nad snímky, proto je počet omezený na 12 míst.

Program

čtvrtek 18. 4.

od 17:00 příjezdy

19:00 seznámení + projekce fotografií, diskuze, konzultace

máme rezervovanou večeři v kavárně Nová Perla

pátek 19. 4.

8:00 snídaně

9:00 schůzka v ateliéru a přednáška fotografické přístupy – představení autorů

11:00 – 12:00 praktické cvičení, focení

12:00 – 13:00 pauza na oběd

13:00 – 17:00 ateliérová fotografie, svícení, práce se světlem

17:00 –  18:00 přednáška inscenované fotografie

18:00 diskuze nad fotografiemi z praktického cvičení

sobota 20.4.

9:00 rozdělení do skupin + zadání focení

12:00 – 13:00 oběd

13:00 focení s modely

17:00 prezentace fotografií a konzultace

neděle 21. 4.

9:00 předtisková příprava fotografií

10:00 rozdělení do dvou skupin – vytvoření fashion portrétu

12:00 oběd

13:00 ukázka fotografií + konzultace

Máš zájem se zúčastnit? Registruj se zde:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Chtěl/a bys bydlet v jednolůžkovém pokoji? (Příplatek 500 kč/noc)
Obchodní podmínky

Kdo jsem a proč workshopy pořádám?

Při studiu dějin umění a fotografie na UMPRUM jsem zjistila, že není velký rozdíl mezi fotkou a malbou – obojí je obraz a je jenom na nás, co na něj dáme. Začala jsem tvořit fotografie, jejichž obsah jsem měla pod taktovkou od A do Z. Pracovala jsem tenkrát na uměleckých projektech – inscenovaná série KUKBUK a kniha „Aby po nás něco zůstalo“ ze života novodobých zámeckých pánů mi přinesly cenu Fotograf roku pod 30 let Asociace profesionálních fotografů ČR. Později jsem se přestěhovala do Berlína, kde mě dostaly mé zkušenosti s inscenovanou fotografií až na velké reklamní sety. Na takovém focení už to není hra, nic se nesmí pokazit. Když člověk má ale osvědčené postupy, jde to jako po másle, i pod velkým tlakem. O své zkušenosti bych se s Vámi chtěla podělit.